Fenci Fatih Hoca

Site Haritası
Takvim
www.fencifatihhoca.com
Bir eğitim sitesidir.
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN DAVETİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce her ilden 5 öğretmenin isimleri  bilimsel çalışmalar, Ulusal ve Uluslararası çalışmaları göz önünde bulundurularak  Ankara’ya gönderilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı’nca 5 öğretmen içerisinden 1 öğretmen yaptığı çalışmalara göre seçilmiş olup Bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı tarafından Ankara’daki 24 Kasım Öğretmenler günü etkinliklerinde öğretmenlerimiz ağırlanmıştır.

   Bu yıl da aynı kriterler doğrultusunda ilimizden Fatih Ortaokulu Öğretmeni Fatih BOZYİĞİT seçilmiştir.
   22-25 Kasım 2013 tarihlerini kapsayan program 22 Kasım 2013 tarihinden Eski TBMM’nin ziyareti ve ardından MEB Bakanı Sayın Nabi AVCI ile birlikte TBMM Başkanı Sayın Cemil ÇİÇEK’ i ziyaretle başlamış ve 23 Kasım 2013 Tarihinde Ankara’nın çeşitli Turizm merkezleri öğretmenlerle gezilmiş olup, aynı akşam Kültür Bakanlığı Tarafından 81 ilden gelen öğretmenler onuruna verilen konsere Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Ömer BALIBEY eşliğinde katılım sağlanmıştır.

   24 Kasım 2013 Pazar günü gerçekleşen Anıtkabir ziyaretinin ve resmi törenin ardından MEB Bakanı Sayın Nabi AVCI öğretmenleri makamında kabul etmiş ve onurlarına yemek vermiştir.

   25 Kasım 2013 tarihinde Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN adına Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY tarafından kabul edilen yılın öğretmenleri Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL tarafından Çankaya Köşkünde kabul edilmiş ve onurlarına öğle yemeği verilmiştir.
   Öğretmenimiz Fatih BOZYİĞİT “Kütahya’yı gururla ve projelerle Ankara’da temsil etmenin onurunu yaşadığını ve en güzel şekilde temsil ettiğini” belirtti. BOZYİĞİT; “özellikle Sayın Bakan Nabi AVCI ve Sayın Müsteşar Yusuf TEKİN’ in projelerle yakından ilgilendiğini, Kütahya’ da tüm okullarda yapılan ve süren projeleri aktardığını, bu bağlamda kendini her adımda destekleyen Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve özellikle İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Coşkun Esen’ e ve Okul Müdür Murat ŞAHİN’ e teşekkürü borç bildiğini” ifade etti.

Fatih BOZYİĞİT Kimdir?

12 yıldır ilimizde görev yapan Fatih BOZYİĞİT, Fen ve Teknoloji Öğretmeni olarak Fatih Ortaokulu’nda görev yapmaktadır. Ulusal ve Uluslar arası arenada proje ve olimpiyat çalışmalarıyla ilimizi temsil etmiştir. 10 ülke arasında yapılan bilgi yarışmasında fen branşında ilimiz Fatih Ortaokulu dünya 3.’lüğü kazanmıştır. Bu dereceye istinaden dış ülkelerden gelen temsilciler törenle öğrencimize ödülünü vermişlerdir. Ayrıca Ulusal çapta 86000 projenin katıldığı yarışmalarda “Depreme Dayanıklı Tuğla” ve “Araba Paspaslarını Kurutma” projeleriyle Türkiye çapında dereceler elde etmiştir. Yine “Arıdan Propolis’e, Propolis’ten Yalıtıma” adlı projeyle 4000 proje arasında derece elde etmiştir. Projeler TÜBİTAK ve İTÜ tarafından da onaylanmış olup Ulusal Medyada geniş yer bulmuştur. TÜBİTAK Bilim ve Teknik dergisinde yayınlanmış 10 makalesi bulunmaktadır. “Değerler Eğitimi Projesi” kapsamında Ulusal arenada ses getirmiş çalışmaları vardır. Birçok TÜBİTAK projesinde görev almış ve “KÜP ŞEKER” adlı matematik ve feni ilkokul ve ortaokul öğrencilerine sevdirme dergisini Matematik öğretmeni Alpaslan TAŞPINAR ile basıma hazırlamıştır. Avrupa Birliği projelerinde de aktif görev almıştır. 150 civarında projesi bulunmaktadır. Ulusal ve Uluslar arası statüde sempozyum ve kongrelere hazırladığı bildiriler bulunmaktadır. “Motivasyon” üzerine birçok okulda seminer veren Fatih BOZYİĞİT evli ve bir çocuk babasıdır.

  
4437 kez okundu

Yorumlar

Bravoooo     16/09/2015 19:04

Kiymetli meslekdasim sizi ve sizin nezdinizde sizi yetistiren anne babanizi ve esinizi tebrik etmek istiyorum. Elbette bu tip calismalar kolay yapilmaz. Bunu #projeler kralligim# adli kismi inceleyince bir kez daha gordum. Tekrar tebrikler.
Misafir -

     19/01/2015 21:30

Sayin hocam, Boyle guzel isler basaran insanlarin olmasi bizleri cok mutlu ediyor.cocuklarimizin nice basarilarla dolu ve farkli ogretmenlerin elinde olmasi gonlumuzu rahatlatiyor.tebrik ve sukranlarimi sunarim.
Misafir -

tebrik ederim     14/01/2015 16:15

Ogretmenlik meslegiyle kalmayip bilim adami kimliginizide zamanla kazanip cevrenize gunes gibi yaydiginiz icin sizi kutlarim. Hayatta Bir cok ogretmen gelir gecer ama kimisi akla kazinir.meslegimizi yuceltiginiz icin tekrar tesekkurler.
Misafir -

Tebrik     09/12/2013 13:17

Öğretmenlik gibi kutsal bir meslekte başarı haberleri okumak beni çok mutlu ediyor. Sizi tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum. Dilerim çalışmalarınız tüm meslektaşlarınıza örnek olur. Kolay gelsin!
Gülnur Özgen

Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret255425
Eğitim işinde ter döken herkesin eli öpülür.