Fenci Fatih Hoca

Site Haritası
Takvim
www.fencifatihhoca.com
Bir eğitim sitesidir.
NASIL DERS ÇALIŞIRIM?2
"İNSAN ASLINDA YENİLDİĞİNDE YENİLMEZ, NE ZAMAN PES EDERSE, VAZGEÇERSE O GÜN YENİLMİŞTİR..."
 

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER,

Arkadaşım günde 500 soru çözüyormuş, öbür arkadaşım 600 soru çözüyormuş gibi sözlere itimat etmeyin UNUTMAYIN Kİ SİZ SİZ OLUN GÜNDE 150 TANE ÇÖZÜN AMA MUTLAKA DÖNÜP YANLIŞLARINIZA BAKIN VE DOĞRUSUNU ÖĞRENİN.

 

ÇOK DEĞİL PLANLI VE VERİMLİ ÇALIŞIN… Bunu başardığınızda kendinize de vakit kalacaktır. Böylece ödevlerin altında ezilmekten kurtulursunuz.

 

AYNI GÜN İÇİNDE 1 SAYISAL 1 SÖZEL DERS ÇALIŞIN…

 

ÖNCELİK HER ZAMAN KONUYU ÇALIŞMAKTA, sonra örnekleri inceleyin, örneklerin çözümlerini kapatıp bir de kendiniz çözmeye çalışın, ardından test çözmeye geçin. Sonrasında mutlaka testlerdeki yanlışlarınızı kontrol edip, doğrusunu öğrenin.

 

UNUTMAYIN!!! OKUMALIYIZ- NOT TUTMALIYIZ- SORU SORMALIYIZ- TEKRAR ETMELİYİZ…

 

Bazı kelimeleri ya da formülleri şifreleyerek öğrenin… kendi şifrelerinizi kendi hafızanızda nasıl tutmak istiyorsanız ona göre geliştirin….

 

Soru çözerken başka bir şeyle ilgilenmeyin, sizin konsantrasyonunuzu bozan bir şey varsa önce o rahatsız edici durumu düzeltin.

 

Sınav tarihi yaklaştıkça beyniniz “hiçbir şey bilmiyormuşsunuz gibi” sizleri etkiler. Böyle durumlarda 3 kez derin derin nefes alın. Geçmişte elde ettiğiniz olumlu başarılarınızı düşünün ve cesaretinizi toplayın.

 

Unutmayın!!! Sınavdaki 1. Soruyu görünce heyecanınız geçecektir. Kendinizi buna inandırın. Mutlaka bir nebze heyecanın herkeste olacağını unutmayın. Herkesin sizinle aynı duygularda olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

 

Evde ders çalışırken aynı anda birden çok test çözmeyin. Her seferinde bir konu ve o konunun sorularını çözün. Karışık çalışmayın.

 

Hayatınızda “ben yapamam, zaten hep sonuncuyum, yine arkadaşlarım beni geçecek, ailem bu sonuca çok kızacak” gibi sözlere yer vermeyin. Var gücünüzle çalışın, adım adım yükselin. Siz zaten verimli çalıştığınızda aileniz sizleri her halükarda takdir edecektir.

Sınıf içinde öğretmeniniz ders anlatırken silgi, kalem, kalem ucu v.b. dikkatinizi dağıtacak şeylerle ilgilenmeyin. Öğretmeniniz burası önemli dediği yerleri anında not alın. Aklınıza takılan ne varsa o anda sorun. Soru sormaktan çekinmeyin…

 

Güzel bir başarı elde edince ve programınıza uyunca KENDİNİZİ ÖDÜLLENDİRİN…

 

GİTMEK İSTEDİĞİNİZ LİSENİN VEYA ÜNİVERSİTENİN FOTOĞRAFINI MASANIZA ASIN…

HER ZAMAN MAZERETLERİNİZ OLACAKTIR ANCAK SAĞLIK VE AİLE DIŞINDAKİ MAZERETLERİ BU SÜREÇTE HAYATINIZDAN SİLİN…

 

SAATLERCE ÇALIŞMAKTANSA AZ ZAMAN DİLİMİ DE OLSA VERİMLİ VE KENDİNİZİ VEREREK ÇALIŞIN… DERS ÇALIŞIRKEN BAŞKA HAYALLER KURMAYIN…

 

DERS ÇALIŞIRKEN ODANIZDA TELEFONU KESİNLİKLE BULUNDURMAYIN…( SİZİN İÇİN NE KADAR ZOR OLSADA…)

 

OKUL DEVAMSIZLIĞI YAPMAMAYA ÇALIŞIN. Çünkü konular birbiri üzerine yığılmalı şekilde ilerler. Bir konuda eksik kalırsanız üzerine biriken konuları anlamanız sizi çok yoracaktır. Bu durum dersten soğumanıza neden olabilir.

 

Evinizde ayrıca tuttuğunuz notları, özetleri bir deftere biriktirin. KENDİ KONU ANLATIMLI KİTABINIZI KENDİNİZ HAZIRLAYIN.

 

devam edecek…

 

  
2861 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret255441
Eğitim işinde ter döken herkesin eli öpülür.